nerve

Jojo Mayer/Nerve la Jazz in the Park Club Sessions

Clujenii au parte de electro-jazz cu unul dintre cei mai buni 50 toboşari ai tuturor timpurilor. Acesta este un concertul de neratat al primăverii: bateristul Jojo Mayer, unul dintre cei mai talentaţi muzicieni ai tuturor timpurilor cântă în Form Space pe 1 mai, de la orele 21:00.

El combină jazzul cu drum&bass, muzica electronică, rock, jungle, a pus bazele unei noi forme de expresie muzicală, unică astăzi în lume.

Nerve pare să fie muzică electronică, dar nu e. Nu “sună” a jazz sau rock, dar e”, aşa îşi caracterizează membrii trupei stilul unic, care i-a făcut celebri în toată lumea.

În 2014, Modern Drummer Magazine l-a listat pe Jojo Mayer printre cei mai talentaţi 50 de toboşari din lume – 50 Greatest Drummers of All Time. (R.N.)

About Author

Connect with Me: