
E.M.I.L. deschide concertul ANTI-FLAG de pe 1 Februarie din Quantic
ANTI-FLAG cântă la Bucureşti pe 1 februarie în Quantic Club. În deschidere vor urca pe scenă E.M.I.L.
E.M.I.L. este una din cele mai longevive trupe ale scenei locale din România, împlinind anul acesta 20 de ani de activitate. Au pornit la drum cu o combinaţie de punk-rock şi ska, iar în prezent aceştia au adăugat influenţe de post-hardcore în compoziţiile lor.
Formaţia a urcat pe scenele tuturor festivalurilor importante din tara: B’ESTFEST (Bucureşti), Stufstock (Vama Veche), Tuborg live (Costineşti), TopT (Buzău) şi altele. În 2007, E.M.I.L. au concertat în deschiderea concertului legendarei trupe americane de punk-rock NOFX.
Aceştia au la activ patru albume, cel mai recent fiind intitulat “Imens”, lansat în anul 2015.
