EMIL

E.M.I.L. cântă în Expirat

Joi 17 ianuarie, de la orele 21:00, E.M.I.L. te aşteaptă în Expirat, Halele Carol, Sala Compresoarelor.

Înfiinţată în anul 2000, E.M.I.L. este una dintre cele mai longevive şi mai cunoscute trupe din România. Cu puternice rădăcini în punk, sound-ul lor a evoluat în ultimii ani în direcţii alternative rock şi post-hardcore.

Formaţia a urcat pe scenele tuturor festivalurilor importante din ţară: B’ESTFEST (Bucuresti), Stufstock (Vama Veche), Tuborg Live (Costineşti) şi altele. În 2007, E.M.I.L. au concertat în deschiderea concertului legendarei trupe americane de punk-rock NOFX. În 2009 şi 2010 au desfăşurat 2 turnee naţionale care au culminat cu lansarea DVD-ului “10 Ani de Abuzuri, Excese şi Imoralităţi”. Trupa are la activ 4 albume, cel mai recent fiind lansat pe 6 iunie 2015 la Universal Music România şi intitulându-se I M E N S.

În noiembrie 2017 E.M.I.L. au revenit cu un nou videoclip, „Camarazi”, care a fost filmat în cadrul unul live performance special alături de fanii trupei. Cel mai nou single al trupei, intitulat „Cosmos”, a fost lansat alături de un videoclip în septembrie 2018.

About Author

Connect with Me: